Kúpanie na diaľničnom odpočívadle Petersberg

29.06.2019
kupanie-na-dialnicnom-odpocivadle-petersberg

Cestujete často hlavným diaľničným ťahom Wiedeň - Salzburg - Innsbruck? Predovšetkým v letných mesiacoch môže byť tá nekonečná cesta riadne otravná a na nejakú zastávku a hlavne zachádzku určite veľa času neostáva. Je jedno či cestujete cez Brenner do Južného Tirolska, cez Landeck na Reschenpass prípadne do Engadinu. Touto trasou rovnako musia ísť všetci smerujúci do Švajčiarska cez Arlberg prípadne ešte ďalej.

Až vyrazíte ráno niekde od Bratislavy tak presne naobed keď slnko už bude poriadne pripekať budete niekde pri Brannenburskej bráne. Mieste kde sa z Nemecka diaľnica opäť vnára do Rakúska. Zastaviť sa po ceste niekde v tej horúčave okúpať? Kacírska myšlienka veď predsa na diaľnici sa naháňajú drahocenné minúty! :)

Je to už nejaký ten rôčik čo cestujem týmto ťahom vždy približne niekedy koncom júna. Na diaľničnom odpočívadle Petersberg ešte na nemeckej strane tesne pred hranicou s Rakúskom sa urobiť zastávku určite oplatí. Hlavne v horúčave.

Parkujem napravo, medzi stromami sa už rysuje známe jazero. Vyberám z auta už nachystané plavky s uterákom, rovnako obed na ktorý som si určil čas v tomto prekrásnom prostredí. Diaľničné odpočívadlo oddeľuje od jazera plot. Väčšina cestujúcich si pri krátkej zastávke ledva všimne kde sú a keby si aj to krásne miesto všimli zbadajú plot a určite si pomyslia: "To nepôjde, určite sa to nesmie!"

čistá_voda_a_kopec_rýb

Ale opak je pravdou. Hneď pri parkovisku je v plote bránička. Nie je zamknutá. Od nej asi 20 metrov už nachádzam krásne miesto v tráve na brehu krištálovočistého jazera. Vyťahujem občerstvenie a po ňom sa idem okúpať. Tabuľa neďaleko hlási: "Kúpanie len na vlastné nebezpečenstvo."

Neponáhľam sa. Do večera v pohode prídem do môjho cieľa. A tak si dávam kolečko okolo jazera. Na viacerých miestach stretávam ľudí opaľujúcich sa alebo plávajúcich v jazere. Vyzerajú ako domáci, žiadni pocestní ako ja.

Uzatváram kolečko okolo jazera. Hneď mám z celej cesty keď človek sedí celý deň v aute úplne iný pocit. Okúpem sa ešte raz. Voda je príjemná, určite má minimálne 20 stupňov. V tejto horúčave to najlepšie čo človek môže urobiť. A takto príjemne schladený pokračujem ďalej v smere na Innsbruck...

 

Martin Bartoň

 

Fotky Kúpanie na diaľničnom odpočívadle Petersberg

Diskusia

RE: Kúpanie na diaľničnom odpočívadle Petersberg
sherpa 01.07.2019
co najblizsie k branicke.....take slovenske ;-) ? alebo len z dovodnej obavy o mozne vykradnutie auta? vyzera to na taky cistejsi a hlavne pokojny Drazdiak.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri